Reviews
User review:
 
 
 
 
Visited: 7/20
Marie Harcubova
We pass this interesting place in Malá Skála town quite often on the way from the Giant Mountains (Krkonoše) to Prague, but I tasted pizza here for the first time.

You may not even notice the name of the restaurant Pietro Tomasso, but you will definitely remember the name "pizzařství".

The building is just off the E 65 road, you can comfortably turn and park here. It may happen that the parking lot will be full, but customers exchange relatively quickly.

You can choose whether you want to sit indoors or on one of the outdoor terraces. You can also use thermo boxes and take pizza with you. I tasted quatro formaggi pizza and it was delicious.

You can also choose from several dishes of pasta and salads. You can also enjoy something sweet.

The staff is really kind and very helpful. There is a ramp for the disabled.
User review:
 
 
 
 
Visited: 7/20
Marie Harcubova
Kolem tohoto zajímavého místa na Malé Skále jezdíme poměrně často při cestě z Krkonoš do Prahy, ale pizzu jsem tady ochutnala poprvé.

Jména restaurace si na ceduli možná ani nevšimnete, rozhodně vám ale utkví v paměti neobvyklý název "pizzařství".

Budova je hned u silnice E 65, pohodlně tady odbočíte i zaparkujete. Může se stát, že na parkovišti bude plno, ale zákazníci se střídají poměrně rychle.

Můžete si vybrat, jestli budete chtít sedět uvnitř nebo na jedné z venkovních teras. Taky lze využít termo krabic a vzít si pizzu s sebou. Ochutnala jsem pizzu "Čtyři druhy sýra" a byla skvělá. Na výběr máte také z několika druhů těstovin a salátů. I na něčem sladkém si můžete pochutnat.

Obsluha je příjemná a velmi ochotná. Nájezd pro hendikepované nechybí.

Nabídka k občerstvení je bohatá a pizzu mohu jen doporučit.
Text was translated from Czech.
Ask people who visited this place
Nearby places
Lesní Chata
food & restaurants
 
       
Bez konceptu
food & restaurants
Husova 1094, Liberec, CZ
       
Chicago Grill
food & restaurants
Dr. Milady Horákové 391/1, Liberec, CZ